Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Sevgili doğa dostları, değerli İzdak’lılar, 
16 Eylül itibariyle yeni sezonumuza başladık. Kuruluşunun 10.yılına doğru ilerleyen kulübümüz tüzüğümüzde yazdığı gibi dağcılık sporuna gönül veren kişileri bir araya getirerek, dağcılık ve doğa sporlarının tanıtılmasına ve gelişmesine katkıda bulunmak, , sporcularına gerekli eğitimleri ve uygulama imkanlarını sağlamak, dağları ve doğayı korumak, çevre bilinci yaratmak bu amaçla sosyal aktivitelerde bulunmak, dağlara ve doğaya zarar verilmeksizin insan yararına kullanımını sağlamak , kitlelere ve özellikle gençlere yönelik tanıtım programı hazırlamak amacıyla doğa etkinlikleri düzenlemeye devam etmektedir.
Doğayla vakit geçirmenin hayatımıza tahmin ettiğimizden çok daha fazla olumlu etkisi var. Doğa sadece ruhumuza değil bedenimize de iyi geliyor, doğaya ne kadar yakın olursak, kendimizi o kadar mutlu hissediyoruz. 
Özellikle yetişkinliğe doğru giden yolda çocuklarımızın doğada geçirdiği zaman arttıkça, yaratıcılıkları da artıyor. Problem çözme becerileri gelişip, dikkat dağınıklığını önlemeye yardımcı oluyor. Bu nedenle herkesi doğa’ya davet ediyoruz.
Zirvelere çıkan yolda yaşanan sıkıntıları birlikte aşmak, birbirimize el vermek, hadi yaparsın demek, sonunda bayrağı açmak bunun keyfi ve gururu hiçbir şeye değişilmez. Giderek artan sayıda genç sporcumuzu doğa yürüyüşü segmentinden dağcılığa doğru yönlendirmek bu sene de hedeflerimiz arasında. Her faaliyetten sonra onların kendi aralarındaki dostluğun da pekiştiğini görmek bizi ayrıca çok sevindiriyor.
Yeni sezonda servis ücretlerine malum sebeplerle artış yapmak zorunda kaldık, Ancak bunu bir kısmını kulüp olarak üstlenecek ve 2019 yılından itibaren yansıtacağız.
Aramıza yeni katılmak isteyen aday sporcularımızdan beklentimiz, geçici bir hevesle değil kalıcı olarak bu sporu benimsemeleri, bol bol okuyup bilgili ve donanımlı olmaları, eğitimlerini mutlaka tamamlamaları.Misafir katılımcılarımıza belli bir süre sonra üye olma/lisans sahibi olmaları konusunda baskı yapacağımızı şimdiden söyleyelim.Dağcılık hayati riskler içeren ,belli bir disiplin içinde yapılması gereken bir spordur. Tecrübelerimizden deneyimlerimizden oluşan kurallarımızı tüm faaliyetlerimizde katılımcılarımıza bildiriyor, uymalarını bekliyoruz. 
Yeni sezonumuzu herhangi bir kaza/sağlık sorunu yaşamadan, keyif içinde tamamlayalım. Her etkinlik sonunda daha sağlıklı, mutlu,huzurlu ve tecrübe kazanmış olarak şehre dönelim.
Bize www.izdak.org web sayfamızdan, izdakinfo@gmail.com mail adresimizden ulaşabilir, etkinlik bilgisi paylaşımı ve fotoğraflar için izdak isimli facebook grubumuzu takip edebilirsiniz. 
Her Pazar her türlü hava şartlarında gerçekleşecek etkinliklerimizde görüşmek dileğiyle. Sevgi ve saygılarımızla,
İZDAK Yönetim Kurulu
 

 

Üyelik

İZDAK'a üye olmadan önce, yıllık programımızda yer alan ve başlangıç aşamasındaki aday sporcular için en uygun faaliyet olan günübirlik doğa yürüyüşü (hiking) etkinliklerine en az üç kez katılmanızı öneriyoruz. Böylece hem kendi beklentilerinizi ve beden performansınızı sınamanız, hem kulüp kültürü ve hedefleri hakkında bilgi sahibi olmanız, hem de kulüp yöneticileri ve deneyimli sporcularının sizleri gözlemleyip, öneri ve tavsiyelerde bulunmalarına fırsat tanımanız mümkün olacaktır. Dağcılık sporunu ve kulüp tüzüğünü kendinize uygun bulduğunuzda ise artık aşağıdaki koşulları yerine getirerek İZDAK bürosuna uğramanıza sıra gelmiş demektir.

Üyelik Koşulları:
1. Kulüp etkinliklerine katılmak ve görevlendirmelerde sorumluluk almak,
2. Kulüp üyeliğine uygun yapıcı ve disiplinli davranışlara sahip olmak, beklentilerden çok kulübe katkıda bulunabilmek,
3. Dernek tüzüğünü okumuş ve kabul etmiş olmak,
4. Hiking ve trekking faaliyetleri dışındaki dağcılık etkinliklerine katılmak için temel dağcılık eğitimi almak gerektiğini baştan kabul etmek,                                   
5. Başka bir spor kulübüne üye kaydınız ve sporcu lisansınızın olup olmadığını belirtmek,
6. Yönetim Kurulu'nun onayını almak,
7. Beş (5) adet fotoğraf,  40 TL giriş ücreti ve aylık 10 TL olmak üzere altı aylık dernek aidatı, aşağıda örneği olan 1 adet "Üye Bilgi ve Giriş Formu", bağlı bulunduğunuz Aile Hekimliğinizden onaylı ve protokol numaralı 1 adet "Sağık Raporu" ve 2 adet nüfus cüzdanı fotokopisini(T.C. kimlik numarası yazılı olmalıdır) teslim etmek.  

İzdak aidat ve her türlü ödemelerinizi  Halk Bankası Konak Şb. IBAN No. TR38 0001 2009 7340 0016 0000 74 numaralı hesaba yapabilirsiniz.

Not: 18 yaşını doldurmamış sporcuların "Veli İzin Belgesi"ni imzalatmak için aileleriyle birlikte müracaat yapmaları zorunludur.

Üye Bilgi ve Giriş Formu
Lisan Çıkartma Tescil Belgesi
Veli İzin Belgesi

Telif Hakkı © 2013. İzdak Dağcılık Kulübü . Tüm Hakları Saklıdır.